Loading...
csenfrdees
  • Úvod
  • Dimetinden RosenPharma Gel

Dimetinden RosenPharma Gel

Dimetinden RosenPharma Gel

Rychlá pomoc a úleva při svědění a podráždění pokožky, lokální antihistaminikum. Účinný při projevech:

alergické kožní projevy, dermatózy

kopřivka, bodnutí hmyzem

spálení od slunce, lehké povrchové popáleniny

požahání medúzou, pijavicí nebo kopřivou

Dimetinden vlastnosti

Pro koho je Dimetinden gel určen?

Demitinden gel je vhodný pro děti od 6 měsíců i pro dospělé. U kojenců od 6 měsíců věku nikdy neaplikujte na velké plochy kuže, ani na zanícenou nebo narušenou pokožku. Pokud se príznaky u dětí nezlepší do dvou dnů, poraďte se se svým lékařem. Bez porady s lékařem nepoužívejte přípravek déle než 14 dnů.

Nežádoucí účinky konzultujte s lékařem nebo lékárníkem.

Balení:

30 g, 50 g

Složení:

Jeden gram gelu obsahuje dimetindeni maleas 1 mg.

Pomocné látky: karbomer (typ 974 P), dihydrát dinatrium-edetátu, hydroxid sodný, propylenglykol, benzalkonium-chlorid, čištěná voda.

Použití:

Léčivý gel lehce naneste 2–4× denně na postižená místa.

Včasnou aplikací zajistíte nejlepší účinky gelu. Demitinden gel je vhodný pro děti od 6 měsíců i pro dospělé. U kojenců od 6 měsíců věku nikdy neaplikujte na velké plochy kůže, ani na zanícenou nebo narušenou pokožku.

Pokud se příznaky u dětí nezlepší do dvou dnů, poraďte se se svým lékařem. Bez porady s lékařem nepoužívejte přípravek déle než 14 dnů.

Důležité informace:

  • Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí.
  • U kojenců a batolat se vyhněte použití na rozsáhlých oblastech kůže.
  • Nepoužitelné léčivo vraťte do lékárny.
  • Výdej léčivého přípravku možný bez lékařského předpisu.
  • Po prvním otevření spotřebujte do 12 měsíců.
  • Uchovávejte v původním obalu, aby byl přípravek chráněn před světlem.
  • Kožní podání.
  • Před použitím si přečtěte příbalovou informaci.

Stáhněte si příbalový leták (pdf)

Kdy použít Dimetinden RosenPharma Gel

Při alergické reakci, která nevyžaduje ošetření lékařem, je včasná aplikace Dimetindenu zárukou zmírnění jejích projevů. Dimetinden gel je tak vhodné mít nejen doma v lékárničce, ale také s sebou na cestách, v přírodě či při sportu. Dimetinden-maleinát se osvědčil zvláště při těchto potížích:

Kopřivka

alergická reakce, projevující se vyrážkou a úporným svěděním kůže. Vyvolat ji mohou potraviny, léky, hmyzí bodnutí, nesnášenlivost určitého kovu, ale také například slunění, saunování či pocení při horečce. Akutní lehká kopřivka odezní sama, nicméně použití Dimetindenu její léčbu výrazně usnadní. Totéž platí i u některých dalších dermatitid. O vhodnosti použití se poraďte se svým lékárníkem.

Bodnutí hmyzem

reakce v místě vpichu se většinou ohlásí okamžitě. Místo zarudne, objeví se otok a silné svědění, případně pálení. Včasná aplikace gelu pomůže zmírnit, či dokonce zcela eliminovat nepříjemné svědění.

Popáleniny

jedná-li se o popáleniny 1. stupně, kdy je projevem zarudlá a bolestivá kůže, ale netvoří se puchýřky, ihned ponořte popálené místo pod proud studené vody a nechte alespoň 10 minut chlad na popáleninu působit. Poté aplikujte Dimetinden, jehož anestetické účinky pomohou zmírnit bolest.

Spáleniny od slunce

kůži po nadměrném slunění ihned namažte vrstvičkou Dimetinden gelu, který ji zklidní a pocitově zchladí. Důležité je dodržovat pitný režim.

Požahání medúzou, pijavicí nebo rostlinou

způsobuje díky uvolnění agresivních látek do podkoží a jejich přímému chemickému efektu velmi nepříjemnou reakci pokožky. Objevují se drobné půchýřky a zarudnutí, provázené silným  pálením a svěděním. Ale i zde je namístě pro zmírnění této reakce lokálně použít dimetinden. .

DIMETINDEN ŽÁDEJTE VE VAŠÍ LÉKÁRNĚ!

Dimetinden RosenPharma Gel

Dimetinden RosenPharma Gel

Účinné zmírnění svědění u dermatóz (svědivých onemocnění kůže), při kopřivce, štípnutí hmyzem, spálení sluncem a u povrchových popálenin...
Kopřivka – jak na ni?

Kopřivka – jak na ni?

Obyčejná vyrážka, mávneme někdy rukou nad nepříjemně svědivými pupínky v domnění, že brzy zmizí. Ona ale nejenže nemizí...
Proč používat antihistaminika?

Proč používat antihistaminika?

Údajně každý třetí člověk u nás trpí nějakou formou alergie. Nejčastějším typem jsou alergie pylové s projevy...

 

logo male

RosenPharma a.s.

RosenPharma a.s. je českou farmaceutickou společností a na našem trhu působí již bezmála dvě desetiletí. Specializuje se na technologii výroby léčiv. Od samých počátků dbá na vysokou kvalitu přípravků a na prověřené receptury založené na čistě přírodní bázi. Odkaz na hlavní stránky: www.rosenpharma.cz